2:0 | Treeningmäng Tallinna Kaleviga lõppes võidukalt

Reedel peeti jalgpalli Premium Liiga hooaja taaskäivitamise eelsed treeningmängud, milleks Eesti Jalgpalli Liit sai loa kultuuriministeeriumilt. Suletud ning tühjal linnastaadionil kohtusid Viljandi Tulevik ja Tallinna Kalev. 

Tallinlased oli Viljandisse võtnud peaaegu kahe koosseisu jagu mehi, Tuleviku loots Sander Posti varupingil oli aga seitse meest, kellest mänguaega ei pälvinud vaid noor väravavaht Kaupo Kruusmäe.

Tulevik alustas koosseisus: väravavaht Matheas Madik; kaitseliinis Martin Allik, Marco Budic, Gerdo Juhkam ja Mark Edur; lõhkuvas poolkaitses Tanel Lang ja Nikita Komissarov; ründavas poolkaitses ja ründeliinis Sander Kapper, Kristjan Kask, Herol Riiberg ja Pavel Marin.

Vahetusest pälvisid mänguaega Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Jeremiah Dabrowski, Jude Barrow, Jonas Tossou ning oma esimesed kümme mänguminutit pärast hooaja ettevalmistusperioodil saadud tõsist vigastust teenis ka ründetuus Kaimar Saag.

Koosseisust puudusid Herbert Velleste ja Galaye Gueye ning väikest vigastust raviv Karl-Romet Nõmm.

Lühendatud mänguajaga (2  x 40 minutit) peetud treeningkohtumine kulges Tuleviku üpris ühemõttelise domineerimise tähe all. Tallinna Kalevil, kes vahetas teise poolaja vältel välja peaaegu kogu koosseisu, ei õnnestunud kogu mängu vältel ühtegi väravale suunatud pealelööki sooritada.

Esimese poolaja keskel avas skoori Kristjan Kask, kes suunas väravasse Pavel Marini täpse, madala tsenderduse. Teisel poolajal suurendas Tuleviku eduseisu Pavel Marin ise, kes oli trahvikastis jaol Jonas Tossou tsenderdusel. Kalevi väravavaht sai küll Marini löögile käed vahele, ent seda alles siis, kui pall oli juba väravajoone ületanud.

Teistes kohtumistes alistas Paide Linnameeskond Tallinna Legioni 3:0 ning Tallinna FC Flora oli 2:1 parem FC Kuressaarest. Narva Trans ning Nõmme Kalju tegid 0:0 viigi. Treeningmängudest loobusid Tartu Tammeka ja Tallinna FCI Levadia.

Premium Liiga taasalustab mängudega eeloleval teisipäeval, Tuleviku esimeseks vastaseks on Paide Linnameeskond, kellega minnakse vastamisi võõrsil. Kohtumisest Paides teeb otseülekande Soccernet.ee portaal.

Koduväljakule jooksevad Viljandi mehed taas pühapäeval 24. mail, kui külla sõidab Tallinna FCI Levadia. Tollest kohtumisest saab oteülekannet vaadata ETV2 vahendusel.

Kõik Premium Liiga mängud toimuvad vähemalt 1. juulini tühjade tribüünide ees, publikut staadionile ega selle ümbrusesse ei lubata, mistõttu palub Viljandi Tuleviku juhtkond toetajatel mitte võtta ette mängupäevasõite võõrsile ega koguneda kodumängupäevadel linnastaadioni ümbruses.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin