Tulevik U-21 alustab neljapäeval oma liigahooajaga

FOTO: VLND – treenerite duo 2016. aasta Esiliiga võitjakarikaga

Kui klubi esindusmeeskonnal on seljataga juba kaks liigamängu Premium liigas, siis duubelmeeskond valmistab oma esimeseks kohtumiseks. Meeskond kannab tänavu aastast nime Tulevik U-21 ning on peamiselt komplekteeritud noormeestest sünniaastaga 1998 kuni 2002. Treeneritena on juhtohjad endale võtnud Sander Post ning tema abilisena Rait Oja. Paar päeva enne II liiga hooaja algust uurimegi peatreener Sander Postilt kuidas läinud ja mis on ees ootamas.

IMG_44671. Neljapäeval alustab oma liigahooaega ka klubi duubelmeeskond ning paslik on uurida meeskonna peatreenerilt Sander Postilt, kuidas on läinud senine ettevalmistusperiood? Kas planeeritud kava sai täidetud?

“Ettevalmistusperiood on kujunenud üldiselt hästi, on olnud ka teatud plaani muutusi aga kokkuvõttes võib rahule jääda. Ma usun, et poisid on valmis eelseisvaks hooajaks.”

2. Tänavusest hooajast kannab duubelmeeskond nime Tulevik U-21. See tähendab, et koosseis saab olema vägagi noor ning suur hulk nendest teeb meeste liigas debüüdi. Kuidas tundub, kas poisid on selleks valmis?

“Kindlasti me pole veel selleks täielikult valmis. Halliturniir näitas, et puht füüsiliselt jääme veel kogenumatele meeskondadele alla, aga selleks teemegi kõvasti tööd, et korvata need füüsilised puudujäägid taktikalise tarkuse ning mõtestatud tegevusega platsil. Poisid on kindlasti selleks rohkem valmis, kui nad olid seda 2-3 kuud tagasi, kuid pikk tee on veel minna. Me ei saa hüpata üle oma varju ning rõhume enda tugevustele, mida me näitame sellel hooajal kindlasti kõikidele võistkondadele. Kokkuvõtvalt – jah, me oleme valmis, aga me õpime hooaja käigus ning iga mänguga oleme järgmiseks veel rohkem valmis!”

3. Halliturniiril pidi meeskond viiest mängust neljas tunnistama vastase paremust, ühel korral lepiti viiki. Väravate vahe oli ilmselgelt meie kahjuks, kuid 16 lastud värava kõrval suudeti ise lüüa 9 ning mitte üheski kohtumises ei jäänud meie ründajad kuivale. Mida sellest järeldada? Kas seda, et ründemäng on paigas, aga kaitsetöö vajab lihvimist või peitub asja tuum üldse mujal?

“Halliturniiril katsetasime kõiki mängijaid keda soovisime näha erinevatel positsioonidel. Meie soov ja nägemus on, et poisid mängiksid julgelt palliga ja ründavalt, eks sealt tuli kooliraha maksta nii mõnelgi korral, aga üldpilt on siiski rahuldav. Kõige uue omandamine võtab aega ja ma olen kindel, et varsti peegeldub mängupilt ka tulemuseks.”

4. Millised on üldse klubi ootused ja eesmärgid seoses duubelmeeskonnaga? Esiliiga B tasemelt langeti II liigasse ja esindusmeeskonnaga jääb lahutama veel kaks liiga astet. Kindlasti on ju Tuleviku plaanides, et duubelmeeskond mängiks vähemalt aste kõrgemal. Kui kiirelt selle täitumist klubi ja sina treenerina ootad?

“Kindlasti on plaanides mängida aste või miks mitte kaks kõrgemal. Me tahame selle võistkonnaga tõusta siis, kui me oleme selleks mänguliselt valmis, mitte kiirustades. Kui me tahame tõusta, siis tahame ka sinna jääda ning olla konkurentsivõimelised. Kui meie töö on korralik, siis juhtub kõik see samm-sammult ning loogiliselt, selle nimel me töötame.”

5. Ühtlasi oled ka klubi järelkasvu ehk U-19 võistkonna peatreener. Reaaluses teevad kõik need noored koos trenni ning valiku, kes millises liigas väljakule jookseb saab teha ühe pika nimekirja seast. Mille alusel sina treenerina oma valiku teed? Kas hetke parim mees läheb platsile või oleneb ka trennis käimisest, üldisest suhtumisest töösse, potentsiaalist ja perspektiivikusest või veel millestki?

“Rõõmu teeb see, et kõik kes kuuluvad nii Tulevik U-21 võistkonda saavad samaaegselt mängida ka Tulevik U-19 võistkonnas. Tuleb vaadata kuidas ja kui palju kattuvad U-19 mängud U-21 mängudega. Ma mängin alati tugevamate mängijatega kes mu käsutuses on. Kes trennis käivad ja tõsiselt jalgpalli suhtuvad on üldiselt ka väljakul. Kokkuvõtvalt ongi parim mees see, kes käib korralikult trennis, suhtub tõsiselt töösse ning on potentsiaalikas – see võrdubki parim mees ning nemad on ka väljakul.”

IMG_44406. Treenerite tandemina juhid vägesid koos Rait Ojaga. Tuleviku poolehoidjad teavad teda pigem kui väravavahti. Kas vajadusel paneb ta kindad kätte ja läheb noortele appi või on tema roll ikkagi olla ainult treener? Kuidas üldse hindad teie senist koostööd ja mis on tema tugevused treenerina?

“Rait võiks oskustelt kindlasti veel aastaid mängida ja oleks hea täiendus duubelmeeskonnas, aga oleme valinud tee kus me kasutame noori väravavahte ja anname neile võimaluse. Rait Oja jälgisin ma treenerina juba ennem seda kui me koostööd alustasime ja minu kindel soov oli just temaga juhendada neid võistkondi. Minu ja Oja nägemust jalgpallist ühtib ja me näeme asju treeningutel ja väljakul ühtselt, mis on minu jaoks peamine. Ojal on oskused veel väravavahte eraldi treenida mida minul ei ole ja see on väga suur pluss.”

Lisatud Rait Oja kommentaar:

“Mina näen veel tihti mängu teise külje alt ehk väravavahina ning mõtlen ka kohati ehk kaitsvamalt kui Sander ja olen kohati ettevaatlikum. Minul on veel väga palju õppida ning Sander on inimene kellelt mul on palju õppida, lõppude lõpuks õpime me koos ja saame iga trenni ning mänguga targemaks. Mängimise koha pealt olen ma alati valmis koduklubi eest kindad kätte tõmbama ükskõik millisel liigatasemel ning kui peatreener näeb selleks vajadust seisan väravas rõõmuga.”

7. Paari päeva pärast saabki Tulevik U-21 esimese ametliku liigamängu kirja, kui II liiga Lõuna/Lääs tsoonis minnakse Tallinnas vastamisis sealse FC Flora U-19 meeskonnaga. Mida ootad esimeselt kohtumiselt ning mis plaaniga lahingusse minnakse?

“Kindlasti on väike põnevus sees, oleme selle jaoks juba kõvasti tööd teinud aga palju-palju on veel teha. Poisid on küll saanud juba halliturniiril oma esimesed kogemused meestejalgpallis, kuid nüüd läheb mäng punktide peale. Meie plaan on mängida ilusat ja nauditavad jalgpalli, kus me ehitame oma rünnakuid loogiliselt ülesse ning oleme ees kiired ning teravad.”

Profiilipildid: Jana Pipar

Leave a Reply

MENÜÜ